Který rybí olej je nejkvalitnější?

Je mezi rybími oleji a omega 3 výživovými doplňky dostupnými na trhu nějaký rozdíl? Nebo jsou všechny stejné? Který z prodejci nabízených produktů si vybrat? Abyste se rozhodli co nejlépe, potřebujete se zaměřit na požadované vlastnosti rybího oleje. Podívejte se na naše hodnocení, podle kterého jsme se i my rozhodli, který rybí olej Vám budeme nabízet. Kvalitní rybí olej splňuje následující kritéria:

• rybí olej má mít vysoký obsah přirozeně se v něm vyskytujících omega 3 mastných kyselin a vitamínů D a A.
Kvůli tomu ho přece užíváme. Levnější rybí olej se získává z celých ryb. Takový olej však neobsahuje vitaminy D a A. Vitaminy jsou obsaženy v rybích játrech, proto je důležité, abyste užívali rybí olej získaný z rybích jater a nikoli z celých ryb. Už toto první kritérium vyřadí z výběru téměř všechny omega 3 kapsle, jakož i některé na trhu nabízeny tekuté oleje.

• ryby na výrobu oleje mají být loveny pouze v čistých mořích, aby se vyhnulo i té nejmenší kontaminaci výsledného rybího oleje.
Rozdíl v čistotě moří je značný. Rozdíl v čistotě ryb je o to větší. Norské i islandské oleje vysoce převyšují stanovené požadavky na čistotu (kontaminanty, mikrobiologie). Jsou totiž získávané z ryb ulovených v mořích v blízkosti polárního kruhu, kde je moře výjimečně čisté. Je proto důležité podívat se na obal a zjistit nejen prodejce nebo konečného zpracovatele, ale i prvotního výrobce. Výrobky, u kterých nelze zjistit, odkud ryby pocházejí, nemusí odpovídat Vašemu očekávání.

• ulovené ryby musí být zpracovány za čerstva a šetrným způsobem, aby ve výsledném oleji nedošlo k znehodnocení v něm obsažených živin.
Rybí olej Möller's se asi jako jediný může pochlubit kompletním procesem zpracování za méně než 24 hodin.

• rybí olej by měl být co nejčistší s co nejmenším množstvím přísad.
Jako každá čerstvá přírodní potravina i každý čerstvý čistý rybí olej se rychle kazí ­ oxiduje. Aby se oxidace zpomalila, je třeba přidat do rybího oleje antioxidant. Nejšetrnějším známým antioxidantem je vitamin E, tedy tokoferol. Je to jediný antioxidant, který je schválen jako přídavek do potravin určených již pro kojence. Pokud je olej ochucený, příchuť být měla být přírodní látka. Je třeba se vyhnout různým umělým konzervantům nebo umělým barvivům a příchutím. Nepotřebujete také různé zbytečné přísady, jako například rybí olej s přidáním různých rostlinných olejů (omega 6 nebo omega 9). Těch máme ve stravě dostatek. Rybí olej Möller's je čistý, obsahuje jen vitamin E, který slouží jako antioxidant. V případě ochuceného oleje obsahuje přírodní příchuť (citrónový nebo ovocný extrakt).

• kvalitní olej má být zabalen v kvalitním obalu, který zachová jeho kvalitu a prodlouží trvanlivost.
Ideální je, pokud je olej balen přímo výrobcem ihned po zpracování. Doporučujeme proto upřednostnit rybí olej balený přímo výrobcem do skleněné láhve. Oleje dovážené v sudech a rozlévané prodejcem až v zemi prodeje do plastových nebo jiných lahví jsou sice levnější, ale může to být na úkor jejich kvality.

• rybí olej má být pečlivě uskladněn, nejlépe na tmavém místě. Po otevření má být uskladněn v chladu.

• uprednostňujme výrobky, který šetří naše životní prostředí.
Nic tak neprospěje lidskému zdraví jako čisté životní prostředí. Produkty Möller ́s, které prodáváme, používají zdravé a ekologické obaly s minimálním požitím plastů, ať už se jedná o samotnou skleněnou láhev nebo celé palety výrobků. V našem eshopu upřednostňujeme elektronické dokumenty namísto tisku papírových faktur. Zboží u nás zakoupené je baleno ekolgicky do recyklovaných materiálů (podíl 99,9%), které nezatěžují životní prostředí.

3-omega.cz © 2018