Blue Ice

Blue Ice fermentovaný olej z tresčích jater - skořice

Blue Ice fermentovaný olej z tresčích jater - skořice
Blue Ice fermentovaný olej z tresčích jater - skořice
Výrobce: Green Pasture
Model: FCLO skořice
Dostupnost: Na skladě
Cena: 1 290 Kč
Množství:     - NEBO -   Přidat do seznamu přání
Přidat ke srovnání

Blue Ice je fermentovaný olej z tresčích jater vyroben starobylou metodou fermentace z volně žijících treskovitých ryb (Pacifická treska-Gadus macrocephalus-Pacific cod, Aljašská treska-Gadus chalcogrammus-Alaska pollock) lovených v arktické oblasti. Rybí olej nepodstupuje rafinaci, tepelnou úpravu nebo filtraci. Díky tomu obsahuje kromě omega 3 mastných kyselin i původní vitaminy A, D, E, K, koenzym řady Q10 a další přírodní chinony a různé metabolity těchto vitaminů a enzymů, které vznikají během fermentace. Jelikož se jedná o přírodní produkt, obsah živin, vitamínů a enzymů se u každé šarže rybího oleje liší. Obsah živin závisí především na sezóně, v níž byly ryby loveny a na jejich potravě v daném období.

Klasický nebo fermentovaný rybí olej?

Lidé konzumují rybí olej už tisíce let, protože znají jeho pozitivní účinky na zdraví člověka. V současnosti víme, že tresčí játra jsou bohatá na zdraví prospěšné tuky jako omega 3 mastné kyseliny, a vitaminy A a D a další látky. Aby se tuk mohl konzumovat, musí se od jater oddělit. V dávné minulosti se získával tuk z jater působením fermentace. V roce 1853 objevil farmaceut Peter Möller nový časově efektivnější způsob získání oleje působením tepla. Tak jako dušené zelí i kvašené zelí jsou jinak zpracovány, ale obě jsou pro člověka prospěšné, stejně i klasický a fermentovaný rybí olej mají své zdraví prospěšné účinky. Výhodou fermentovaného oleje je zachování si i některých na teplo citlivých živin, jako jsou například vitaminy. Nevýhodou je výraznější chuť rybího oleje a vyšší cena v důsledku dlouhého času potřebného na jeho výrobu - fermentaci.

Charakteristika

Doplněk stravy s obsahem omega 3 a vitamínů A a D a dalších živin. Množství: 237 ml, 118 denních dávek.

Složení

Fermentovaný olej z tresčích jater, přírodní skořicová příchuť, bio stévie list. Doporučuje se k doplnění stravy o nenasycené mastné kyseliny omega 3 a vitamíny A a D a další živiny.

Informace o alergenech

Obsahuje ryby, může obsahovat další mořské alergeny např. korýše.

Doporučené dávkování

Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od tří let je 2 ml. Olej nepodávejte z přiložené stříkačky přímo do úst aby nedošlo k náhodnému vdechnutí oleje.

Skladování

Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Po otevření uchovávejte na tmavém chladném místě (v chladničce). Po otevření spotřebujte obsah balení do tří měsíců. Doplněk stravy uskladňujte mimo dosah malých dětí.

Upozornění

Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Užívání během těhotenství nebo kojení, nebo při současném užívání s léky na předpis konzultujte s lékařem. Výživový doplněk neslouží jako náhrada pestré stravy. Hustý obsah nebo zákal, který může vzniknout v chladu, nemá vliv na kvalitu výrobku.

Blue Ice Green Pasture fermentovaný olej z tresčích jater - skořice

3-omega.cz © 2018